Většina se vyslovila pro rekonstrukci kulturáku. Požadovali ji hlavně lidé starší třiceti let, kteří ve městě žijí už dlouho. „Je zde patrný psychologický efekt, že především starší lidé si nepřejí nechat zničit historickou památku, které si váží a ke které je poutají jejich vzpomínky," komentoval zjištění Petr Pacher. Podle něj zaznívá velmi silná preference kulturních aktivit v souvislosti s dalším provozem historického objektu. Lidé si většinou přejí, aby dům byl i nadále využit pro koncerty, divadlo, plesy, restauraci a občerstvení, zaznělo i přání využít objekt pro činnost dětí a mládeže.
Starostka Stanislava Švarcová slíbila, že bude respektovat přání většiny: „Bude nutné pohlídat, aby rekonstrukce byla smysluplná a rozumná a vzhledem k citlivosti této otázky bude nutné pravidelně informovat veřejnost, která by se mohla v určitých fázích na rozhodování o plánech kulturního domu podílet."
Opozice kritizuje radnici za to, že průzkum byl zbytečně drahý a pokládané otázky hloupé. „Odchytávat lidi na ulici za účelem zjištění názoru obyvatel města asi lze, ale myslet si, že tím získáme představu o většinovém názoru, je bláhové," souhlasí s názorem opoziční strany na jejích webových stránkách jeden z diskutujících.