Radnice pro něj chce využít halu bývalé firmy Prefa, podmínkou je získání státní dotace. Podle informace, kterou poskytl starosta Petr Hájek (SNK Oušťáci), by měl sloužit hlavně skupině aktivních skateboardistů a cyklistů, kteří v Ústí působí.
Radnice pro svůj záměr hledala vhodné místo, sportovní areál pro něj nebyl ideální. „Nakonec jsme přistoupili na to, že by se mohl vybudovat v opuštěné hale bývalé Prefy. Znamenalo by to, že by byl zastřešený,“ uvedl Hájek.
Vznik skateparku mělo SNK Oušťáci ve volebním programu. Náklady na jeho vybudování mají dosáhnout přibližně 2,5 milionu korun. Radnice chce na akci získat až polovinu peněz z dotace ministerstva pro místní rozvoj, investorem by byla městská společnost Tepvos, která o ni může žádat a provozuje sportovní zařízení města.
V současnosti se připravuje projektová dokumentace, bude třeba provést základní opravy haly o rozměrech zhruba 10 krát 40 metrů a vybavit ji překážkami a rampami. Objekt patří městu, jiné využití pro něj nemá. Pokud by se podařilo dotaci získat, mohl by být skatepark otevřen příští rok. Případné ztráty z provozu by mělo nést město.
Jedním z těch, kdo řadu let usilovali o výstavbu skateparku v Ústí, je i Jiří Tomášek ml., který se může pochlubit titulem českého šampiona v disciplíně „aggressive skating“. „Záměr města rozhodně vítám. Pro mě i další lidi, kteří se o postavení skateparku dlouho zasazovali, je to po řadě let rozhodně zadostiučinění. Určitě nemám strach z toho, že by o skatepark nebyl zájem. Má být navíc krytý a to je skvělé,“ řekl včera Deníku.
Těch, kdo se v Ústí ´skejtu´ věnují, je hodně, nové moderní zařízení určitě přitáhne další zájemce, a to i z okolí. V krytém skateparku je navíc možný celoroční provoz, což je velké plus, které ocení spousta lidí,“ říká Jiří Tomášek ml.
Parametry skateparku by měly být špičkové. „Při tvorbě projektu spolupracujeme s Radomírem Tajchmanem z firmy Mystic Constructions, jedním z našich největších odborníků na stavby skateparků a předním ´skejtovým´ jezdcem,“ prohlásil ústecký starosta Petr Hájek. (čtk, ký)