Pozitivní ohlasy zaznamenal i starosta Vysokého Mýta František Jiraský. „Z našeho hlediska jsou s novou křižovatkou jedině kladné zkušenosti," poznamenal se slovy, že obavy z vytvoření špuntu s následkem ucpání silnice se nepotvrdily.

Parkoval v písku

Posledního kontrolního dne se zúčastnil také náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu a dopravní obslužnost Jaromír Dušek. „S potěšením jsme konstatovali, že během výstavby nedošlo k žádné dopravní nehodě," uvedl František Jiraský. Jeden případ lehčího charakteru ale evidují. „Stal se na začátku. Nepozorný řidič kamionu vjel do hromady písku a tam uvízl," doplnil mýtský starosta.

Odpověď starostům

Nová okružní křižovatka tedy plní svůj účel. Místní se však upínají i k výstavbě R35. Starosta Mýta byl jedním z těch, který se podepsal pod výzvu starostů adresovanou ministru dopravy Danu Ťokovi. „Minulý týden jsme dostali odpověď, dle které je pan ministr rád, že jsme vyjádřili společný a jasný názor na podporu výstavby," říká František Jiraský s tím, že R35 kolem Vysokého Mýta by se podle ministra měla začít stavět v roce 2019 s termínem dokončení v roce 2022.

Vyzkoušeli jste nový kruhák? Napište svou zkušenost do diskuze pod článkem.