Ocení osobnosti města

V Ústí nad Orlicí se i letos chystají oceňovat. Návrhy na Cenu města Ústí nad Orlicí a Počin roku za rok 2019 přijímají na radnici do konce března. Cena města je udělována za dlouhodobý přínos pro město či za celoživotní dílo, Počin roku pak uděluje rada města za významnou činnost, dílo, kulturní nebo sportovní počin.

Nejčastěji dáváná jméne v Lanškrouně? Nela a Patrik

Radnice v Lanškrouně zveřejnila informace k počtu obyvatel. Žije tu 10 026 lidí, o 77 méně než v předchozím roce. Celkem se loni narodilo 87 dětí, 45 chlapců a 42 dívek. Mezi jmény vedla Nela, Sofie a Stela, Patrik, Jan a Daniel. Loni v Lanškrouně zemřelo 126 obyvatel.

V Chocni opraví lávku

Ve středu začala modernizace lávky u tenisových kurtů v Chocni, jinak také zvané „červené“ lávky. Lávka bude až do konce října mimo provoz, chodci budou moci využít most v ulici T. G. Masaryka nebo v ulici Stromovka.

Dopravní komplikace: Uzavřou přejezdy

Od 15. března do 5. dubna budou z důvodu opravy železničního svršku a opravy kolejí postupně uzavírány přejezdy v Jablonném nad Orlicí. První uzavírka proběhne 15. března na přejezdu v Kolonii a 16. března u Formplastu. Uzavírky budou značeny.