Ústí otevřelo moderní sběrný dvůr

Ústí n. O. – V Královéhradecké ulici byl včera otevřen nový sběrný dvůr, který postavilo město za dotační podpory z operačního programu životní prostředí. Nové zařízení splňuje veškeré nezbytné provozní a ekologické požadavky pro shromažďování odpadů. Do sběrného dvora je možné uložit zdarma nebezpečný a směsný odpad, papír a drobné elektro, nábytek a velké elektrospotřebiče. Uložení sta-vební suti je možné za poplatek jedna koruna za kilogram suti. Do sběrného dvora se zatím vstupuje jako dříve, od podzimu bude zaveden systém městských karet.

Letohradští radní vyrazili do terénu

Letohrad – Radní navštívili tři organizace zřizované městem: ZŠ Komenského, Kulturní centrum Letohrad a ZUŠ Alfonse Muchy. „Považuji za správné navštívit s novým volebním obdobím všechny naše organizace a vyslechnout jejich problémy," uvedl starosta Petr Fiala. V návštěvách budou radní pokračovat v červnu, mají jim pomoci k fundovanému rozhodování u problematiky týkající se těchto městských organizací.

Muzeum zahájí výstavu o Egyptě

Ústí n. O. – V muzeu dnes v 17 hodin zahájí výstavu „Egypt, dar Nilu". Jedná se o rozsáhlou kolekci replik egyptských artefaktů ze sbírky soukromého sběratele, pro kterého se povodí Nilu a jeho kultura staly celoživotní vášní. Návštěvník bude mít možnost obdivovat množství předmětů od drobných plastik, přes busty až k objemným plastikám panovníků či božstev. Výstava potrvá do 19. července.

(daf, mag)