Připravují se na záchranný transfer žab

Česká Třebová – Ve čtvrtek od 18 hodin se koná v ekocentru Podorlicko přednáška o záchraně obojživelníků, která bude zároveň i školením dobrovolníků, kteří jsou ochotni ochráncům přírody pomáhat při záchranném transferu žab u přívratských rybníků. Vlastní tah, a tedy i přenášení žab začne poté, co noční teploty stoupnou nad pět stupňů, podle předpovědi počasí to vypadá na začátek dubna. (hg)

Žádají dotaci na opravu chodníku k nádraží

Letohrad – Zastupitelé města odsouhlasili rekonstrukci chodníku od železničního viaduktu k nádraží (Tyršova ulice) včetně revitalizace zeleně. Akce se uskuteční, pokud Státní fond dopravní infrastruktury vyhoví žádosti města o přidělení 70 % dotace na akci. (mag)

Na náměstí instalují nové lavičky a koše

Lanškroun – Na náměstí J. M. Marků instalují technické služby nový mobiliář. Podle sdělení Vladimíra Skalického, jednatele společnosti, byl výběr designu laviček konzultován s městským architektem a zástupci odboru investic. „Změnou je to, že jsou pevně fixovány k zemi, a tak je bude možno využít po celý rok," uvedl. Po namontování laviček po obvodu náměstí budou instalovány i nové odpadkové koše a stojany na kola. Budou mít podobný design, aby byl vzhled mobiliáře v centru města ucelený. Lavičky a koše, které stály na náměstí dosud, budou využity v jiných částech města. (daf)