Zima se blíží, státní hrad Litice brzy zavře brány a připraví se na zazimování

Litice – Ti, kteří chtějí ještě letos navštívit státní hrad Litice, už nemají mnoho času. Sezona pomalu končí, od listopadu bude hrad uzavřen a pro návštěvníky se znovu otevře až po zimní přestávce na počátku dubna. Prohlídky rozsáhlého hradního areálu zpestřují také sezonní výstavy, letos například výstava keramických soch Jaroslava Šafra. Hrad je v říjnu otevřen o víkendech a svátcích, a to vždy od 9 do 16 hodin.

Díky „wifině" mohou občané využít čas strávený na úřadě k surfování na internetu

V. Mýto – Od začátku týdne mohou občané, kteří zavítají na městský úřad, využívat další bezplatnou službu, a sice wifi. Čas při vyřizování svých požadavků mohou strávit surfováním na internetu na svých mobilech, tabletech a noteboocích. Neomezený veřejný přístup k internetu byl zřízen v prostorách klientského centra v přízemí úřadu v ulici B. Smetany a dále na odboru dopravy a silničního hospodářství v I. patře a odboru občanských agend ve II. patře budovy úřadu v Jiráskově ulici.

Motorkáři předali Orlickoústecké nemocnici část výtěžku z motosrazu

Ústí n. O. – Orlickoústecká nemocnice informovala o daru, který získala od pořadatelů III. ročníku motosrazu Motobigbang Luková. Dětskému oddělení motorkáři v neděli předali symbolický šek v hodnotě 25 tisíc korun. Z rukou motorkářů jej převzal ředitel nemocnice Jiří Řezníček.

(daf, zr)