Bühler CZ v sobotu otevře brány

Žamberk – Ve firmě Bühler CZ se uskuteční v sobotu od 9 do 12.30 den otevřených dveří. Zájemci si prohlédnou dokončenou moderní výrobní halu a nové výrobní zařízení, dozví se více o výrobním programu a zdejších profesích. Připraven bude i zábavný program a malý dárek pro návštěvníky.

Opravená škola v Hylvátech zve na oslavy

Ústí n. O. – ZŠ Třebovská slaví, důvodem je dokončení rozsáhlé rekonstrukce školních budov a také kulaté výročí. Škola si připomíná 95. výročí založení první české školy v Hylvátech. Zítra od 16 do 19 hodin a v sobotu od 9 do 15 hodin se zde uskuteční dny otevřených dveří.

Po rekonstrukci otevřeli Odbojářskou ulici

Vysoké Mýto – Po tříměsíční rekonstrukci byla ve městě slavnostně zprovozněna Odbojářská ulice. Práce zahrnovaly rozšíření a opravu vozovky, vybudování nových bezbariérových chodníků a nového veřejného osvětlení. Doplněny byly plochy pro umístění kontejnerů. Jak informovala radnice, původně kalkulovaná cena stavby 6,7 milionu se výběrovým řízením snížila na 3,8 milionu. Město počítá s tím, že v další etapě bude následovat rekonstrukce navazujících komunikací.

(tz, red, daf)