Těžká lukostřelba

„Průběh večera se mi moc líbil Bylo to profesionální, milé, akce měla příjemnou atmosféru, dobře jsem se bavil,“ uvedl vysokomýtský starosta Martin Krejza. Také moderátor Jan Čenský ocenil zdejší atmosféru, při níž „královnou byla každá ze soutěžících“.

Tedy i Jana Hoffmanová, která při volbě zastupovala pořadatelské město. „Pro mě to byla hlavně zábava, naději na zvolení královnou jsem si dělala asi stejně velkou jako ostatní. Nejtěžší ze všeho byla pro mě lukostřelba, její zařazení do programu bylo téměř nefér,“ podotkla s úsměvem Jana. O to více však prokázala talent při scénickém tanci. A potěšila přítomné i poté, když si z oříšku vybrala otázku, co by udělala s výhrou deseti milionů korun. Prý by totiž v případě zvolení královnou tuto částku rozdělila mezi poddané.

Jana Hoffmanová ocenila i spolupráci se spolurežisérkou akce Beatou Rajskou, známou módní návrhářkou. Čtyřiadvacetiletá absolventka Střední školy podnikání ve Vysokém Mýtě byla jedinou z kandidátek na monarchistické křeslo, která je již matkou: konkrétně čtyřletého Ládíka.

Další bohatý program oslav výročí sedmi set let od označení města „královským věnným“ si prý moc neužila. „Nenechala jsem si však ujít ohňostroj, ten byl zážitkem,“ uzavřela „skorokrálovna“.