Žáci v rámci projektového dne „Kouzelné Vánoce" připravovali celé dopoledne výrobky, které druhý den na vánoční výstavě prodávali. Ve škole tak bylo k vidění mnoho druhů andělů, svícnů, vánočních aranžmá, stromečků a zápichů.
Odpoledne žáci s pomocí třídních učitelů připravovali určené třídy pro výstavu výrobků k prodeji, ale hlavně svých výrobků, které si po skončení výstavy odnesou domů a budou zdobit jejich domovy. Celá výstava probíhá vždy v přízemí obou budov, aby starší návštěvníci neměli problémy se zdoláváním schodů.
Nastal den výstavy a všichni od brzkého rána dokončovali poslední úpravy, především děvčata z 8. a 7. ročníku vyposlechla poslední rady pana kuchaře ohledně přípravy a servírování zimního salátu a rady paní ředitelky ohledně nápojů a přípravy i servírování jablka v županu. Od samého rána byla až na malé chviličky škola plná návštěvníků a na rozdíl od předcházejících let byly již v dopoledních hodinách výrobky rozprodány. A tak všichni, kteří měli volný čas, rychle připravovali další – vyráběly se z větviček a perliček stromečky, tvořily se z korálků andílci, aby si i odpolední návštěvníci odnesli nějakou ozdobu domů. Děvčata v kuchyňce chvílemi nestíhala, a tak musela nastoupit na mytí nádobí v určitou chvíli i posila. Po skončení výstavy byli všichni unaveni, ale spokojeni s neočekávaným výsledkem.
Žáci 2. stupně ZŠ Damníkov