Letní teploty lákají k vodě, ať k té „malé“ třeba v bazénku na zahradě, nebo na koupaliště či k rybníku. Sluneční paprsky dělají radost provozovatelům i vodomilům.

O víkendu se přišly poprvé svlažit desítky lidí do ústeckého aquaparku. Čekala na ně nejen voda o dvaceti stupních, ale i řada novinek. V areálu přibylo dětské hřiště, nejmenším je určen i skákací hrad. Nejen děti uvítaly, že tobogan a skluzavka kamikadze jsou letos zdarma. Lákadlem bude stejně jako loni aquazorbing. „Uvažujeme o aerobiku na suchu i ve vodě. Máme tu koberec na curling, dá se tu hrát vodní fotbal. Snažíme se vybavení vylepšovat sezonu od sezony,“ doplnil nabídku Adolf Mašanský z ústeckého Tepvosu.

Ve středu se oficiálně otevřely brány Tyršovy plovárny ve Vysokém Mýtě, jedné z nejstarších a nejrozsáhlejších v republice. Návštěvníkům nabízí vodu o teplotě 23 stupňů, dvě vodní plochy, tobogan nebo unikátní původní prvorepublikové převlékací kabinky. O víkendu by měl začít provoz také na žamberském koupališti, jež je součástí rozsáhlého sportovního areálu Pod Černým lesem. Jeho nabídka se rozrostla o fitcentrum či halu pro squash, děti potěší skákací hrad.

Region nabízí i menší koupaliště a samozřejmě přírodní vodní plochy. Na koupališti v Jablonném nad Orlicí otevřeli nové občerstvení. Stejně tak v Brandýse nad Orlicí, kde už ale koupaliště slouží jako požární nádrž s koupáním na vlastní nebezpečí. Mezi vyhledávané cíle okresu patří především přehradní nádrž Pastviny a rybník Dlouhý v Lanškrouně, své příznivce mají i rybníky Chobot, Mandl nebo Presy.