Setkání zahájil ředitel společnosti a předseda správní rady nadačního fondu Kvido Štěpánek (na snímku s hejtma-nem Martinem Netolickým), který poděkoval všem přítomným za účast a shrnul základní myšlenku založení Nadačního fondu S námi je tu lépe!, který pomáhá zvyšovat standardní úroveň poskytované zdravotní péče v Orlickoústecké nemocnici. Projekty správní radě předkládají jednotliví primáři nemocnice a jsou určeny k zavedení nových metod a také ke zlepšení prostředí pro pacienty.
V letošním roce se sbírají finanční prostředky na endoskopickou věž pro ORL. „Při onkopreventivním vyšetření budeme schopni zachytit časná stadia v ORL oblasti, tedy nosu, úst a hrtanu," vysvětlil primář oddělení Josef Hájek. Nové zařízení umožní rozpoznat nádor už o velikosti jednoho až dvou milimetrů.
Dárci už na projekt věnovali přibližně půl milionu korun. Další štědrý dar k tomu přidala společnost Isolit Bravo. Kvido Štěpánek předal nadačnímu fondu šek v celkové hodnotě 500 set tisíc korun. „Peníze považuji takto za velmi účelně vydané. Cíl je to nezpochybnitelný i pro největší škarohlídy. Kromě vlastního hmotného účinku přináší také efekt psychologický – Orlickoústecká nemocnice je věcí nás všech, je to v dobrém slova smyslu naše nemocnice," uvedl pro Orlický deník. Za pravdu mu dal také ředitel nemocnice Jiří Řezníček, který uvedl, že hlavním cílem je vzájemná spolupráce měst, obcí, firem a současně vnímání nemocnice v regionu jako partnera. Pozvání na setkání přijal také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, který ve svém projevu nastínil rozvoj Orlickoústecké nemocnice v celku nově vzniklé společnosti Nemocnice Pardubického kraje. Akce vyústila živou diskuzí hostů z řad starostů a zástupců firem, kteří měli možnost položit dotaz jak členům nadačního fondu, tak hejtmanovi.