Po silnici se mělo jezdit už v listopadu, ale práce nabraly zpoždění, kvůli koronaviru nebo počasí. „Oprava na mostě probíhala od poloviny března letošního roku, kdy si vyžádala vznik přechodných dopravních omezení. Provoz byl ve směru z Hradce Králové na Olomouc po dobu rekonstrukce odkloněn na objízdnou trasu. Od úterý ale řidiči po mostě znovu projedou oběma směry,“ informovala Kristýna Korenčiková z Ředitelství silnic a dálnic ČR. Most leží na významném silničním tahu s vysokou intenzitou dopravy, denně po něm projede až 18 tisíc vozidel. Z komplikace na průtahu městem řidiči řádnou radost neměli, vadilo jim i prodloužení stavby. „Co tam proboha od jara vrtají. Mejto věčně ucpané. Výmluvy výmluvy výmluvy… Ještě že mají covid,“ zlobil se Jiří.

Otevřením mostu ale práce v místě neskončí. „V letošním roce budou v okolí mostu pokračovat terénní úpravy a zbývá také dokončit montáž oplocení. Na jaře příštího roku poté proběhne ještě montáž vodovodního potrubí. Provoz na mostě už ale těmito pracemi omezen nebude,“ upřesnila Kristýna Korenčiková.

Do rekonstrukce mostu se pustilo Ředitelství silnic a dálnic na základě výsledků diagnostiky, které prokázaly jeho špatný stavebně-technický stav. Dodavatelem byla firma Chládek a Tintěra za vysoutěženou cenu 27,44 milionu korun.