RODINNÉ DILEMA

Dvě talentované sestry a jeden rodinný rozpočet na dva kvalitní nástroje. Toť dilema. Jasanským s ním má pomoci právě benefiční koncert v domovské „zušce", kterou společně s městem Ústí nad Orlicí Hana reprezentuje na houslových soutěžích. Jeho výtěžek poputuje na nákup mistrovských houslí, jež budou rozvíjet Hančin talent. „Každý výkon je podmíněn kvalitním nástrojem a je jedno, zda se jedná o tenisovou raketu, nebo housle," vysvětluje starosta Petr Hájek, proč město společně s nadačním fondem Mistra Jaroslava Kociana koncert zaštítí a přispějí na nový nástroj. Pomohou i další sponzoři.

KOMÁRKOVY HOUSLE

Martina Jasanská.Zdroj: archiv DeníkuKterý nástroj to bude, už má rodina jasno: „Housle od pana houslaře Miroslava Komára jsme vybírali na začátku letošních letních prázdnin," prozradila Deníku Martina Jasanská. Sice jako u všeho jiného i u houslí platí, že vysoká kvalita rovná se vysoká cena, ale houslisté vybírají i podle svých osobních sympatií a zkušeností… „Po mnoha nahraných koncertech a hodinách cvičení většina z nás ví, co od nástroje očekává.

Pro Hanku ovšem výběr byl náročný, protože na housle takové kvality nikdy nehrála, takže každé, které jí při výběru prošly rukama, pro ni byly krásné po všech stránkách," dodává Martina. Cena houslí z dílny Miroslava Komára je 150 tisíc korun. Hanka na ně hraje už od prázdnin a jak se s houslemi sžila, budou moci posoudit posluchači na čtvrtečním koncertu v umělecké škole. Zahraje na něm společně se sestrou Martinou, zpěvem je doprovodí Nela Skarková. Koncert začíná v 19 hodin a vstupné je dobrovolné.