Organizátorům ŠO Kunvaldská a.s. Kunvald se prezentovalo celkem 14 družstev, z toho dvě z Královéhradecka. Turnaj se odehrál v Penzionu U Lípy a byl zcela zaplněn cca šedesáti registrovaných hráčů této královské hry.

V sedmi kolovém turnaji hraného tempem 2 x 20 minut + 5 sec. za každý tah byl favoritem druholigový celek ŠK Vysoké Mýto. Nikoho nenechal na pochybách, že by si neodnesl palmu vítězství, a tak již po pěti kolech bylo jasné, že mu prvenství neunikne. V sestavě FM M. Sabol, T. Trhal, M. Kosek a L. Ptáček získalo Vysoké Mýto 23,5 bodů. O 3 body méně skončil na 2. místě loňský vítěz Bohemia Pardubice. Z našeho regionu si vedlo úspěšně i družstvo Ústí nad Orlicí II v sestavě V. Kalousek, J. Volf, V. Kapoun a B. Glembek a obsadilo 3. místo. Dobře si vedl i domácí celek ŠO K.a.s. Kunvald v sestavě J. Buráň, M. Petruň, E. Dvořák a J. Tobiška. Obsadil celkově 4. příčku.

Nejúspěšnějšími hráči na jednotlivých šachovnicích se stali: 1. šach M. Sabol (V. Mýto), 2. šach. T. Trhal (V. Mýto), 3. šach. P. Vodička (Bohemia Pardubice) a 4. šach. J. Zvěřina (Slavia Hradec Králové).   (edv)