Páteční mimořádné zasedání lanškrounských zastupitelů, které si na starostovi vynutila opozice, skončilo blamáží a fiaskem. Tím, že neschválila navržený program, utnula radniční koalice silou svých hlasů jednání hned v počátku. Vysloveně proti byla přitom pouze jedna zastupitelka, zbylých deset koaličních zastupitelů se zdrželo. Opozice, která mimořádné zasedání prosadila, poskládala dohromady jen osm hlasů.

Hlavním bodem jednání měla být kontroverzní developerská výstavba bytových domů v lokalitě Za Střelnicí, proti které od loňského podzimu protestují obyvatelé novostaveb v Italské ulici. Nelíbí se jim, že radnice poté, co svoje rodinné domy dostavěli, v tichosti změnila přísné regulační podmínky, které oni sami museli dodržet. A namísto původně plánovaných rodinných a řadových domů jim má za plotem vyrůst osm pětipatrových šestnáct metrů vysokých bytovek.

Krach mimořádného jednání odůvodnil starosta Radim Vetchý tím, že už před měsícem svolal jednání zastupitelstva na polovinu května. Opozice namítá, že zasedání, která se konají jednou za tři měsíce, se nezřídka protáhnou až přes půlnoc a občané nemají dostatečný prostor pro vyjádření. Starosta naopak tvrdí, že jednání zastupitelstva zdržuje opozice, protože klade nekonstruktivní a zbytečné dotazy, ne které vedení města nedokáže bez přípravy odpovědět.

Nespokojení obyvatelé rodinných domků se minulý pátek ke slovu nedostali. Nezbývá jim než věřit slibům starosty, že svůj nesouhlas se stavbou bytovek, ke kterému se podpisem připojilo přes pět set lanškrounských občanů, budou moci veřejně projevit už příští týden. A ti, kteří dnes koaličním zastupitelům za zmařené jednání tleskají, se musí uklidňovat tím, že jich se nic podobného nikdy v budoucnu týkat nemůže.