Nominovalo ji město Letohrad a Dům s pečovatelskou službou za to, že už  osm let předčítá klientům z knih. Do  pečovatelského domu za nimi dochází od podzimu do jara jednou týdně. „Těším se, bude to určitě velký zážitek," svěřila se před cestou do Prahy na velké finále knihovnice v penzi Eva Hlaváčková.
Postoupili do něj všichni nominovaní z krajských kol, držitele celostátních Cen Ď v jednotlivých kategoriích vybere kolegium, v němž má usednout mimo jiné ředitel pražské zoo Miroslav Bobek nebo prezidentka Hnutí na vlastních nohou Stonožka Běla Gran Jensen.

Když vznikla kampaň Celé Česko čte dětem, v Letohradu si řekli, proč by se nemohlo číst taky dříve narozeným.   Během sezení nad knížkou v pečovatelském domě se již senioři zaposlouchali do Kyšperských báchorek Jindřicha Dolečka, Deníku staré paní a Dopisů vnučce Jiřiny Šiklové nebo knížky Ze světa lesních samot Karla Klostermanna. „Přečetli jsme už asi dvacet titulů, čtu v kuse dvě až tři hodiny. Pohádky z Orlických hor se seniorům velmi líbily, napsala jsem autorovi a Josef Lukášek mi obratem odpověděl, že rád přijede na besedu. Nic za to nechtěl, protože jemu také četla babička. Beseda s ním byla velmi příjemná," dodává Eva Hlaváčková. Většinu titulů přečetla „od a do zet", asi jen ve dvou případech pouze výběrově. Za posluchači do „pečováku" se v září vypraví  už po sté.