Jak na houpačce

Do odtajnění výsledků nebylo jasné, zda obě města hřiště získají. Lanškroun i Ústí soutěžily ve stejné kategorii,  šanci mělo prvních sedm. Hlasy se sčítaly každý den a pořadí se měnilo jak aprílové počasí. „Ve skrytu duše jsem samozřejmě doufala, ale rozdíl byl jen pár hlasů, hodně mizerný.  Mile mě překvapilo, že se lidé v Ústí semkli a něco dokázali, oslovovali své známé a příbuzné z jiných měst, jiných okresů, a i ti posílali hlasy," raduje se z výsledků maminka dvou malých dětí Míša.
Zaplať pánbůh za něj, říká o Rákosničkově hřišti ústecký starosta Petr Hájek, kterého  maminky požádaly o podporu v hlasování a také ji dostaly. „Rozeslal jsem podpůrné maily všem ředitelům příspěvkových organizací," dodal. Dětského hřiště by ale podle něj na sídlišti Štěpnice vzniklo, i kdyby hlasování pro Ústí nedopadlo příznivě. Město má slíbený sponzorský dar a v letošním rozpočtu vyčleněné prostředky na výstavbu dětských hřišť.

Vybírají lokalitu

Na vyhlášení výsledků netrpělivě čekala i starostka Lanškrouna Stanislava Švarcová. „Rákosníčkovo hřiště určitě najde uplatnění. Nevím, jestli by bylo ideální, aby stálo přímo u Lidlu. Máme vytipovaná tři místa, musíme zjistit,  kolik prvků a v jakém provedení na hřišti bude, abychom zvolili vhodnou lokalitu," uvedla  starostka.
Lidl letos postaví dvacet dětských hřišť, bojovalo o ně celkem 175 měst a městských částí. „Velmi nás těší zájem o hlasování, který byl ještě větší než vloni. Opět se potvrdilo, že především malá města byla aktivnější. V nejbližší době nás čeká osobní setkání se zástupci vítězných měst, cílem bude vytipovat vhodnou lokalitou i termín pro výstavbu hřiště," konstatovala tisková mluvčí společnosti Jitka Vrbová.  

O hlasování:
Lidl v letošním roce postaví 20 dětských hřišť.
Kde budou, rozhodovala v napínavém hlasování veřejnost.
Mezi úspěšnými jsou nakonec
i Ústí nad Orlicí (dostalo 4968 hlasů) a také Lanškroun (dostal 5398 hlasů).
Celkový počet došlých hlasů překonal hranici 124 tisíc.
Nejvíce lidí hlasovalo pro město Zábřeh, obdrželo rekordních více než 6700 hlasů.