Jak přípravy pokročily, řekl Deníku tajemník městského úřadu Tomasz Olszewski: „V současné době je zhotovena projektová dokumentace a je schváleno stavební povolení." Celkové investiční náklady vyčíslil na zhruba 12 milionů zlotých bez DPH (což je v přepočtu zhruba 73 milionů korun). Dotace na stavbu rozhledny Stronie Śląskie zatím nezískaly, je však připraven projekt spolufinancování s českou stranou.

Datum zahájení stavby podle Tomasze Olszewského ještě nepadlo. „V současné době nejsou zajištěny finanční prostředky z jiných zdrojů, z toho důvodu nebyl vyhlášen konkurz na dodavatele projektu. Nyní je tu návrh na přeshraniční spolupráci. Jedno je ale jisté, že investorem bude gmina Stronie Śląskie, která vlastní pozemek, na kterém bude věž stát," dodal.

Na Králickém Sněžníku rozhledna stávala, protože ale nebyly peníze na rekonstrukci, v roce 1973 byla stržena. Nová rozhledna z oceli, kamene a tvrzeného skla má stát vedle té původní. Jak už je i z ceny projektu jasné, stavba to nebude jednoduchá. A nejen proto, že bude stát v chráněné krajinné oblasti. „Ke staveništi není přístupová cesta, platí zde zákaz vjezdu automobilům, tudíž bude všechen materiál dopravován vrtulníkem," objasnil tajemník úřadu v Stronie Śląskie.

Podle čtenářů Deníku si Králický Sněžník rozhlednu zaslouží. „Osobně mám radost, že na vrcholu bude postavena rozhledna, která významnou měrou přispěje k rozvoji regionu. Trochu jsem smutný z toho, že se to nepodařilo české straně," konstatoval jeden z nich.