První tři týdny bude provoz po mostě řízen kyvadlově, pak bude ale až do prosince zavřen úplně společně s přilehlou okružní křižovatkou u „mlejna".

Vše o opravě mostu a důvodech jeho modernizace - ZDE

"Je to děs. Je to tu teď horší nežz v Pardubicích, odkud jsem teď přijel a o kterých jsem si myslel, že nemůže být ucpanější město," řekl řidič Zdeněk Vyhnětal.

Vedení města žádá řidiče, kteří nemají jako cíl přímo Choceň, aby se vyhnuli průjezdu městem a město objeli po vyznačených objízdných trasách. Pro osobní automobily platí objízdná trasa přes Sruby, Dobříkov, Jaroslav, Horní Jelení, Újezd u Chocně, Běstovice. Pro nákladní i osobní automobily je objízdná trasa přes Sruby, Holice, Býšť, Třebechovice pod Orebem, Týniště nad Orlicí, Častolovice, Kostelec nad Orlicí.

Pro Choceňáky je to jen další z dopravních komplikací, řidiči se musí popasovat i s uzavírkami na silnici do Českých Libchav, kterou kraj také opravuje.

Více informací najdete v přiložených mapách a odkazech:

Uzavřené úsekyUzavřené úsekyZdroj: Město ChoceňUzavřené úsekyUzavřené úsekyZdroj: Město ChoceňUzavřené úsekyUzavřené úsekyZdroj: Město ChoceňObjízdné trasyObjízdné trasyZdroj: Město ChoceňObjízdné trasy pro osobní autaObjízdné trasy pro osobní autaZdroj: Město ChoceňObjízdné trasy poreo nákladní autaObjízdné trasy pro nákladní autaZdroj: Město Choceň