Vysokomýtská společnost získala zajímavou zakázku, a to 410 autobusů pro africký stát Pobřeží slonoviny. Iveco Bus podepsal objednávku na vozidla pro společnost Sotra, poskytovatele veřejné dopravy v Abidžanu na Pobřeží slonoviny. Na základě této dohody rozšíří 300 autobusů Crossway Low Entry stávající vozový park a poprvé sem dodá český výrobce autobusů 50 vozů Evadys a 60 minibusů Daily. "Všechny dodávky budou dokončeny na přelomu roku 2024 a 2025 a budou nasazeny do vozového parku veřejné dopravy a cestovního ruchu Pobřeží slonoviny," sdělila Katarína Němcová, mluvčí společnosti Iveco Czech Republic.

Už v letech 2018 a 2019 dodala společnost na Pobřeží slonoviny devět stovek autobusů. "“V Iveco Bus jsme hrdí na to, jak naše dlouhodobá spolupráce přispěla k rozvoji sítě veřejné dopravy na Pobřeží slonoviny díky našim efektivním a udržitelným řešením mobility,” dodal Gauthier Ricord z vedení společnosti Iveco.

Utíkajícího řidiče našel v lese u Bystřece policejní pes Felix.
Pirát silnic utíkal u Jablonného bos lesem před policií a usnul pod stromem

Autobusy Evadys pojmou 49 cestujících, poskytují pohodlné prostředí a nabízejí vybavení, jako je kuchyňka a toalety. Autobusy budou využívány k poskytování služeb v oblasti turistické dopravy na území Pobřeží slonoviny i na mezinárodních linkách po celém africkém kontinentu.

Minibusy Daily zajistí přepravu ve městě Abidžan a také meziměstské spoje s městy Bouaké, Yamoussokro, San Pedro a Korhogo.

Iveco dodá do afrického státu Pobřeží slonoviny přes 400 autobusů.Iveco dodá do afrického státu Pobřeží slonoviny přes 400 autobusů.Zdroj: Iveco Vysoké Mýto

Vozidla Crossway Low Entry doplní vozový park a přispějí k rozšíření sítě veřejné dopravy v Abidžanu.

Vývozní úvěr financující zakázku pojistí exportní pojišťovna EGAP. Pokračuje tak úspěšná spolupráce, díky níž v minulosti vysokomýtský výrobce dodal do Afriky již několik stovek vozů. „Iveco Bus opakovaně potvrzuje, že patří mezi světovou špičku v oboru. A to i na tolik důležitém trhu jako je Pobřeží slonoviny. Zakázka byla finalizována několik měsíců po podnikatelské misi vedené premiérem Petrem Fialou,“ vysvětlil předseda představenstva EGAP David Havlíček

Financování dodávek poskytne Československá obchodní banka s podporou státní exportní pojišťovny EGAP.