„Posloužily by jako upoutávka na zajímavá památná místa třeba v rámci Pardubického kraje," řekl místostarosta Martin Hatka. Forem pro kopie soch již vzniklo v minulosti mnoho a daly by se znovu využít, uvedl místostarosta.

Fenomén barokních poutí na našem území by rovněž mohl zmapovat například filmový dokument. „Dole pod kaplí by měla vzniknout sezonní kavárna s multifunkčními prostory a malé parkoviště," dodal.

Kapli, která se stavěla v letech 1734 až 1736, vlastní římskokatolická církev. Přístupná je vždy jen v letní turistické sezoně. Město by ji rádo dalo celoroční náplň.

Oblíbená výletní památka se postupně opravuje z dotací ministerstva kultury. Na nový projekt radnice hledá vhodné zdroje, pokusí se například získat peníze z norských fondů. Zatím má hotovou architektonickou studii.

Jméno projektanta kaple není známé. Má pětiúhelníkový půdorys podle pěti hvězd nad světcovou hlavou. Ambity mají cibulovité věžičky se zvonky. Z bohaté stropní výmalby se dochovalo jen torzo. Křížovou cestu v ambitech namaloval v 2. polovině 19. století Dominik Umlauf.