„Hlas lidu promluvil a piáno se bohužel na terminálu zruší. Neznamená to ale, že ho vyhodíme nebo spálíme. Děkujeme panu starostovi a dalším členům rady města o snahu vytvořit kompromis, který bohužel nevyšel. Těšte se, na nádraží se objeví nový projekt," říkají jeho iniciátoři Martin Saifrt a Radek Hübl a dodávají: „Rádi bychom vás požádali o vaše nápady, kam piáno v České Třebové umístit."
Téma je v těchto dnech ve Třebové sledované a diskutované, některé příspěvky vybíráme z facebookových stránek Orlického deníku:

„Česká Třebová je prostě ´unikátní´. Ještě by to chtělo podat žalobu na hlasitost drážních hlášení, hlučnost projíždějících automobilů a vlastně i na hlasitost běžného hovoru. A vlastně i na žáby, když rozjedou svůj koncert. To je pak opravdu kravál."
Martin Korčák

„Tuto celou kauzu nechci komentovat, protože sem na zeď by to nešlo. Po zkušenostech, které prožíváme v ZUŠce v souvislosti s konkurzem a peticí, přestávám mít opravdu toto město ráda. Každý se dělá univerzálním odborníkem přes hudbu, aby mohl posoudit, jak se to má dělat a to mi vadí… tím nemyslím organizátory této skvělé akce, kterou od začátku podporuji a budu podporovat."
Miluše Mimrová

„I já podepíšu! Je mi z některých občanů Třebové smutno… poslední dobou mám pocit, že mi je čím dál víc smutněji. Já se sem přistěhovala před 13 lety a stala se občankou města, díky tomu se občany města staly i mé děti… Stěžování, žaloby, zákazy a zloba, skvělý příklad pro výchovu… Na co potom být pyšní?…"
Šárka Břetenářová

I vy můžete vyjádřit svůj názor a přidat návrh, kam piáno umístit. Pište na facebook i do diskuze na www.orlicky.denik.cz