Diskutuje se nejen tradičně v hospodách, ale i na sociálních sítích. Parta kamarádů kolem Ústí se včera vyjádřila na Facebooku takto:
Loupeživý Vágus: Nedůvěra OK, předčasný volby OK, ideálně co nejdřív…
Ladislav Doleček: Souhlasím s Vágusem. Každej s tím voře, jak to jde a Zeman v tom- hle není výjimka… taky proto je myslím prezidentem. Takže  mu nezbývá než poblahopřát k dobře zahrané šachové partii.
Katka Šafářová: Poslance, kteří nedokážou hlasovat ani pro ani proti, by měli okamžitě vyhodit, jsou to trapáci, předčasné volby by byly supr.
Honza Šimek: Ano, předčasné volby.
Jan Škarka: Ona byla sněmovna? Ono se hlasovalo?
Jiří Tušla, majitel ústecké kultovní pivnice „Konibar", toho za výčepem své hospody o politice vyslechne každý den hodně. „Mám pocit, že hodně lidí v tom má chaos, nevyznají se. Už delší dobu jsou ale z politiky otrávení, toho věčného  čachrování, kauz a afér, které se neřeší,   mají dost. Ale mám pocit, že jsou pro předčasné volby, chtějí, aby se politická situace u nás stabilizovala.   Názory jsou různé, ale tenhle asi převažuje. I já jsem pro. To, co se u nás děje, nemá smysl. Ale trochu se bojím toho, že se tam znovu objeví ti samí. A jim chybí politická kultura," prohlásil včera.
K současné situaci v naší politice se vyjádřil i ústecký architekt Petr Kulda: „Já to vnímám v širších souvislostech, je to hluboká krize systému politických stran u nás. Systém je špatný, co z něho vzejde, je také špatné. To, co politici předvádějí, je otřesné, jim nejde o to, aby se  lidé měli lépe. To je jen hrabání pod sebe. Rozpustit politické strany a udělat to jinak! To množství politických stran a pastraniček, které nikoho nereprezentují, má původ už za první republiky. A v tom vidím problém. Volby to nevyřeší."