„Pohled do očí nemocných, zubožených a hladových psů byl otřesný a slzy v očích neschoval nikdo z nás,“ popsali zaměstnanci útulku příjem psů, o jejichž odebrání původnímu majiteli rozhodla státní veterinární správa. Podle informací Deníku šlo o muže, víceméně bezdomovce, na Českotřebovsku. Psi žili v nevyhovujících podmínkách a bez potravy, jsou tak vyhublí, že jim jdou lehce spočítat všechna žebra.

Zveřejněné fotky a video šokuje. „Co to je za zvěrstvo? Jak tohle může nějaký člověk udělat tvorečkovi, který se nemůže bránit,“ zlobí se lidé na sociální síti.

Finanční sbírka

Z pětice je na tom nejhůř čtyřletý Dasty s nezhojenou starou zlomeninou přední nohy, z videa je patrné, jak ho chůze bolí. „Dastyho čeká operace, musí ale nabrat nějaké to kilo navíc. Trošku to komplikuje, že jak vůbec nedostával najíst, nahromadila se mu tekutina v dutině břišní,“ uvedla Renata Kristková z lanškrounského útulku k aktuálnímu stavu křížence, který váží 22 kilo, o polovinu méně, než by měl.

Všech pět psů potřebuje veterinární péči a kvalitní stravu, aby nabrali zpět ztracenou váhu. Spolek Pomoz a pohlaď vyhlásil finanční sbírku a spustil internetovou aukci. Pětici psů, která aktuálně bojuje o život, lze pomoct také darováním speciálních granulí pro psy s citlivým zažíváním, mohou i piškoty.

Až se dostanou z nejhoršího, bude je možné předat do nových domovů, kde se jim dostane potřebné péče. „Chceme u všech udělat krevní testy, zda jsou jenom extrémně vyhublí, nebo je ještě nějaký jiný zdravotní problém,“ dodala Kristková.

Více informací na fcb: https://www.facebook.com/Pomoz-a-Pohla%C4%8F-1734439406869364/?pnref=story