Přejít přes „pětatřicítku“? Pro chodce každodenní horor. Radnice ve Vysokém Mýtě chce pěším pomoci a u dvou nejfrekventovanějších přechodů ve městě zřídí kamery.

Důkazem bude fotka

Iniciátorem byl tajemník Jan Vlček. Přes silnici I/35 chodí denně a loni 6. září ráno se s kamerou na hodinu postavil k přechodu u bazénu. „Výsledky byly zajímavé,“ podotkl Jan Vlček a ukázal fotografii, na níž se na přechodu pro chodce kříží dva kamiony, zatímco nad nimi zřetelně svítí červená. Tomu chce radnice učinit přítrž. „Proto jsme se rozhodli, že z důvodu zvýšení bezpečnosti budeme snímat jízdu na červenou prostřednictvím kamerového systému,“ uvedl starosta František Jiraský.

Kamerový systém bude propojený s městským úřadem, kam bude posílat zjištěná data. Důkazem bude fotka, přestupky bude řešit odbor dopravy a silničního hospodářství.

Projekt má být realizován ještě letos, kamery budou hlídat průjezd na červenou na přechodech u bazénu a na křižovatce s ulicí Prokopa Velikého. Na „pětatřicítce“ slouží i informační ukazatele rychlosti.