Cílem byla polská Nowa Ruda a její místní část Ludwikowice Kłodzkie. Akce zahájila cykloturistickou sezonu v česko-polském příhraničí a konala se s finanční podporou zúčastněných regionů a Pardubického a Královéhradeckého kraje. Cílem Cyklo Glacensis je podpora regionálního cestovního ruchu a přátelských vztahů s polskými partnery. Akce se opakovaně konala pod záštitou 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka a za dobu svého trvání se k ní připojilo mnoho osobností veřejného a politického života.
Letos 102 českých a 110 polských účastníků prověřilo chladné a deštivé počasí. České týmy z 11 měst (Brandýs n. O., Česká Třebová, Choceň, Králíky, Lanškroun, Náchod, Nové Město n. Metují, Bačetín, Ústí n. O., Vysoké Mýto, Žamberk) dorazily po náročné jízdě do cíle ve velmi dobré náladě a kondici. Některé týmy urazily ve vytrvalém dešti 90 až 110 km, některé využily doprovodného vozidla nebo železnice a část trasy nahradily dopravním prostředkem.
V příštím roce bude cíl Cyklo Glacensis na české straně hranice a organizátor Region Orlicko-Třebovsko na příští ročník všechny účastníky srdečně zve. (tz)