Ústí n. O. – Rodák Jirka Kočí, fotograf a filmař z Ústí nad Orlicí, obsazuje přední místa ve fotografických soutěžích. Poslední čtvrtletí roku 2014 se umístil v soutěži „Člověk ve spirále života" v Hlučíně na krásném 3. místě. V České Třebové v soutěži „Příroda v pohybu" dosáhl již na 2. místo.

Fotograf a filmař Jiří Kočí.
Jeho největším úspěchem se stala soutěž vyhlášená na SPŠS v Ostravě Zábřehu. V soutěži „Člověk a architektura 2014" obhájil 1. místo v kategorii 18+. Na vernisáži 2. prosince si měl převzít cenu. Počasí mu však nepřálo, náledí a celková kalamita v ten den nedovolily, aby si cenu odvezl, a tím propadla pořadateli. Nadšení k dalšímu soutěžení však neztratil.
Jirka Kočí se podílí na zachycení dění v Ústí nad Orlicí a okolí ve filmových záznamech. Zachycuje i oceněné rodáky a zajímavé osobnosti regionu. Komentáře k filmům namlouvá jeho manželka Oluše, která jej v jeho činnosti podporuje. Ne každé město má tak vzorného kronikáře. Přejme oběma ještě dlouhou a záslužnou činnost, kterou vytvářejí záznamy pro další generace. Text a foto: Bohuše Hácová

Z výstavy fotografa a filmaře Jiřího Kočího.