Kapacitu zachovali

Budova, v níž se studenti stravují nyní, ujíždí na jílovitém podloží, a to narušuje její statiku. Město původně počítalo s tím, že v náhradních prostorách se začnou obědy vařit už na podzim, termín se však ukázal jako nereálný. „Měli jsme představu, že k přemístění dojde o podzimních prázdninách, bohužel stavební úpravy a rozsah prací si vyžádaly prodloužení smlouvy o dílo,“ uvedl starosta města Petr Hájek. Důvodů zdržení bylo víc, třeba nutnost pořízení nových plynových kotlů nebo delší dodací lhůty gastronomického vybavení do nové kuchyně.

Připravena na provoz má být v půlce prosince a k přemístění jídelny dojde během vánočních svátků. Zpočátku se zdálo, že se všichni strávníci do náhradních prostor nevejdou a pro studenty gymnázia a zdravotnické školy bude potřeba najít náhradní řešení. „Dobrou zprávou je, že se podařilo zachovat stávající kapacitu jídelny,“ dodal starosta města.

Přemístění jídelny si vyžádalo statické narušení budovy. Projevilo se na podzim loňského roku, kdy se v suterénu objevily trhliny na obvodovém zdivu a narušena byla podlaha jídelny. Objekt byl poté zabezpečen tak, aby strávníkům nehrozilo žádné nebezpečí.