Štědrý den je pro většinu z nás nejkrásnějším dnem v roce. Aby tomu tak bylo i v Domovu pod hradem Žampach, je cílem zaměstnanců domova, ale i mnoha dobrovolníků a dárců. K těm tradičním na vánoce patří členové Oblastního spolku Českého červeného kříže Ústí nad Orlicí nebo Klubu důchodců  z Letohradu. I díky těmto mohou obyvatelé domova, kteří nemají možnost trávit vánoční čas v kruhu svých nejbližších, prožít tento den se vším, co k němu patří. Domovem zněly vánoční koledy, vonělo cukroví a na slavnostně prostřených stolech nechyběla štědrovečerní ryba. Poté již všichni netrpělivě očekávali příchod Ježíška.

Štědrým večerem vrcholil v Domově pod hradem Žampach advent, ve kterém se uskutečnilo několik tradičních předvánočních akcí, například vánoční jarmark a koncert souboru Corale v místní kapli, vánoční besídka pro obyvatele domova nebo účast na besídce Farního sboru Českobratrské církve evangelické v Letohradě.

Vánoční období a starý rok v Domovu pod hradem Žampach tedy končí a nezbývá než popřát jeho obyvatelům a zaměstnancům vše dobré do roku nového a také poděkovat všem, kteří žampašskému domovu pomáhají.

„Naše poděkování náleží také všem, kteří se zapojili do akce Strom splněných přání. Mnoho dárků, které udělaly pod stromečkem radost našim obyvatelům, pochází právě z této veřejné sbírky“, uzavírá Luděk Grätz, ředitel žampašského domova.

(gr)