"Jsou zloději, kteří v Pardubicích kradou opravdu za drobné čistě ze snahy ušetřit na maličkostech. A pak jsou tu hamouni, kteří kradou drze a ve velkém. Strážníky si na pomoc přivolal pracovník ostrahy obchodního domu na Palackého třídě, který tou dobou už byl v patách pachateli právě takové krádeže," uvedl mluvčí pardubické městské policie Jiří Sejkora.

Šlo o krádež másla v hodnotě 1500 korun. Ne, nebylo tak drahé, ukradl totiž celou krabici. Při průměrné ceně másla 50 korun za kostku by šlo o 30 kostek o váze 250 gramů.

"Krádež ovšem nešla jako po másle, a protože s krabicí ztuženého mléčného tuku o váze sedm a půl kilogramu v náručí se poněkud špatně utíká, učinil pachatel pro zachování své rychlosti vše potřebné a po krátkém rozmýšlení tuto zátěž na parkovišti odhodil. Podařilo se mu zmizet ještě před příjezdem hlídky," líčí Sejkora.

Na budově Základní školy Kamenná stezka v Kutné Hoře visí černá vlajka. Před vchodem vzniklo pietní místo jako uctění památky chlapce, který o víkendu zahynul při autonehodě.
Škola se zahalila do smutku. Při autonehodě v Kladrubech zahynul její žák

Strážníci na základě kamerových záznamů poznali starého známého podezřelého a tuto informaci přidali policistům ke spisovému materiálu. Následně pak vyrazili k další krádeži nesoucí podobný rukopis.

"Tentokrát šlo o prodejnu v Bělehradské ulici a krádež sýrů za celkem 4000 korun. Tady pachatel utekl už dokonce předchozí den, ovšem jeho podobenka na kamerách se zachovala a nepřekvapivě v něm strážníci poznali téhož pachatele," uzavřel Sejkora.

Pracovníci prodejny byli podle jeho slov poučeni, kterému policejnímu oddělení tuto krádež oznámit, a také vědí, na koho si příště dát pozor.