Účast byla jako každý rok velmi hojná. Po celý den svítilo sluníčko a mezi návštěvníky i závodníky panovala skvělá atmosféra. Na startu se sešlo 68 závodníků, kteří byli rozděleni do třech kategorií. Originální neupravené stroje Jawa, upravené neboli Tunning stroje a Senioři. Jako každý rok byla pro závodníky připravena překážková dráha a sprint na jeden kilometr. Každý závodník měl u každé disciplíny alespoň dva pokusy. Jeden základní a pak opravný. Překážek u slalomu přibylo, proto si mohli závodníci vychutnat prožitek z jízdy a návštěvníci větší podívanou. V druhé a zároveň hlavní disciplíně se opravdu ukázalo, kdo má nejrychlejší stroj.

I letos se stal jedničkou Fichtl sprintu obou disciplín loňský vítěz Jiří Marvan z Damníkova s výsledným časem 1:30,15. Putovní pohár mu předal starosta obce Jiří Blažek. Na stříbrné příčce skončil Lukáš Parent ze Sázavy a na třetím místě František Hloušek z Damníkova. V kategorii Tunning, neboli upravené stroje si první místo obhájil svým strojem Bohuslav Broulík z Damníkova s výsledným časem 1:22,04. Na druhém místě skončil Karel Mareš z Anenské Studánky a na třetím místě Jiří Marvan z Damníkova. A v poslední kategorii Senioři si první místo obhájil Jan Karel z Lanškrouna, kdy jeho výsledný čas byl 1:35,25. Druhé místo patřilo Josefu Parentovi ze Sázavy a na třetím místě skončil Jaromír Blažek z Damníkova.

Po skončení závodů byla pro návštěvníky připravena tombola s hlavní cenou Jawa 20 a poté volná zábava s hudbou. Připraveno bylo i bohaté občerstvení. Nesmělo chybět pečené prase a domácí bramboráky, které si hosté velice oblíbili. „Celá akce se celkově velmi vydařila a návštěvníci odcházeli spokojení,“ bilancovali pořadatelé, Přátelé nízkých kubatur.