Stánkařů i nakupujících jsme se zeptali, zda to byla změna prospěšná:

anketa

Stanislav Končínský
Litomyšl, minizahradnictví
„Dnes jsou tyto trhy pro mě méně výdělečné než minule, když jsem tu byl. Nevím, jak ostatní, ale lidé si u mě moc nekupují, protože tu asi není moc zahrádkářů. Uvidíme, dnes ještě není konec, tak snad ještě něco prodám."

anketa

Anna Synková
Lhota pod Libčany, prodejce rakytníku
„Dělám pro firmu, která zpracovává rakytník a brusinky. Tudíž 100% šťávy, sirupy, kompoty a marmelády. Rakytník obsahuje mnoho vitamínů, aminokyselin, cukrů, tříslovin a silic. Tržby mám dnes o něco menší, než jaké mám třeba ve větších městech. Když bych měla porovnat trhy, kde jsem měla obchůdek na Kociánce a tady na náměstí, tak zde je to rozhodně lepší."

anketa

Myškovi
Pardubice, prodejce výrobků ze dřeva
„Já dělám vařečky a  vláčky, jinak ostatní výrobky, co tu mám – jsou většinou ze dřeva – mám od soukromníků. Jsem tu dnes v zastoupení manželky, ale na Kociánce jsme také párkrát byli. Tam to zrušili, protože nechodilo tolik lidí. Od   té doby, co jsou trhy na náměstí, je to mnohem lepší. Tržby máme větší, bohužel dnes zatím ještě ne, ale ono se to spraví. Náměstím projde velice hodně lidí."

anketa

Stanislav Matyáš
řezník, Horní Studénky
„Tržby má-me celkem slušné, občas nestačíme ani vyrábět, ale nechceme vyrábět více tzv. masovou výrobou, protože pak se nedá ohlídat kvalita našich masných výrobků. Jsou sice dražší, ale garantujeme kvalitu dvacetileté tradice. Jsme rodinná firma, a tak to chci udržet nastálo. Přijel jsem na tyto trhy na pozvání. Jsem tu zatím potřetí a nemohu si stěžovat."

anketa

??? Marešová,
75 let, Ústí nad Orlicí
„Myslím si, že tyto trhy jsou pro lidi přínosné, jsou tu kvalitní potraviny. Hlavně nakupuji výrobky z rakytníku, jsem věrná zákaznice, protože nikde jinde jsem ho zatím neviděla. Kupuji ho pokaždé. Podle mě je lepší, že se trhy přesunuly z Kociánky sem, mám to blíž. A je to lepší i pro prodejce, chodí sem více lidí."

anketa

??? Antušková
33 let, Ústí nad Orlicí
„Stánků je tu docela málo, ale oproti Kociánce se to nedá srovnat, tam jich bylo ještě méně.  Já nakupuji hlavně u řezníka, protože maso je kvalitní a mám jistotu, že je opravdu poctivě udělané bez nějakých doplňků, co se v poslední době do masa přidávají. Co od lidí vím, moc toho tu nekoupí, protože nejsou peníze. Já sama jsem ochotná na trzích  utratit kolem sta korun."
Text a foto: Martin Rákosník, Lucie Pecinová, Adam Chlumecký