Důvody odborových svazů plně chápe, nicméně podle senátorova názoru by stávka měla být krajním nástrojem, k němuž lze sáhnout jen tehdy, když už byly ostatní možnosti vyčerpány. „Já osobně si myslím, že k tomu ještě nedošlo a mělo se jednat.

Se stávkujícími však sdílím stejný názor na návrh na zrušení tabulkových platů, domnívám se, že stát by měl šetřit někde jinde než drastickým způsobem snižování platů ve státní sféře, které by se dotklo technického personálu ve školách a školkách, pracovníků v administrativě, řadových pracovníků na soudu a podobně… Myslím si, že je to nešťastný krok a vláda by měla šetřit jinde.“

KDU–ČSL se k protestní stávce staví s pochopením. Odborové svazy podle KDU–ČSL nestávkují pouze za své zájmy, ale staví se také za ty, kteří stávkovat nemohou: za rodiče s dětmi, kterým byl snížen rodičovský příspěvek, za lidi s postižením a za nemocné.

„Proto senátorský klub KDU-ČSL navrhne vrácení rodičovského příspěvku a příspěvku pro lidi s postižením na původní úroveň,“ prohlásil Petr Šilar.