Prsten je častou ozdobou nejen žen, ale i mužů, a pookud je pořímo snubní, dává tím okolí jasně najevo, že je zadaný. "Občas se stane, že nejde z prstu sundat. Buď proto, že ho měl člověk na prstu hodně dlouhou dobu a zatím třeba přibral či mu otekly klouby anebo i proto, že člověk zvolí menší velikost a prsten doslova na prst nasouká. Nasadit ho jde kupodivu lépe než pak sundat," líčí mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Podle Horákové existuje mnoho triků, jak prsten dostat z prstu dolů, ale ne každý opravdu funguje spolehlivě. Doporučuje se prst naolejovat, namydlit, stát deset minut s rukou nad hlavou, sundávat prsten pod tekoucí vodou a další. Pokud nic z toho nezabírá, jde opravdu do tuhého…

Zmije, která uštkla muže na Svitavsku
Muže ze Svitavska na zahradě uštknula zmije, skončil v nemocnici

"Své o tom ví muž, který v páté červnové odpoledne dorazil na hasičskou stanici do Žamberku a prosil hasiče o sundání prstýnku z nateklého prstu. Hasiči během chviličky muži pomohli od bolesti a sevřeného prstu v prstýnku… Práce hasičů tak nespočívá jen v likvidaci požárů, ale dle statistiky hasiče nejvíce zaměstnávají právě technické pomoci, kam se sundávání prstýnků určitě řadí. Poté to jsou požáry a zásahy u dopravních nehod," dodala mluvčí hasičů.

Motorkáři jí vzdají hold. S osmnáctiletou Anetkou se rozloučí blízcí v pátek
Motorkáři jí vzdají hold. S osmnáctiletou Anetkou se blízcí rozloučí v pátek