Pětice stálých respondentů v ní bude pravidelně vždy v sobotu odpovídat na otázky připravené redakcí. Témata budou více i méně vážná, věříme ale, že vás pokaždé zaujmou. První otázka zněla: Jak snášíte letošní způsob zimy?

DANIEL DOSTRAŠIL,
správce sboru jednoty bratrské, Ústí n. O.
Zimu bych popsal slovem „zábavná“. Nejprve si s námi hrála na schovávanou. Pak zaútočila na teplotní rekordy a hned nato prověřila silničáře sněhovou kalamitou. Teď zase zkouší, jak jsme dobří v bruslení na zledovatělých chodnících…

HANA CHVÁTILOVÁ,
ředitelka ZUŠ Petra Ebena, Žamberk  
Jako by letošní zima chtěla ukázat vše, co umí. Extrémní teplo, arktické mrazy, záplavy sněhu i kvetoucí petrklíče. Jako by chtěla vyhovět všem – stejně reptajícím. A protože já mám ráda změnu a pestrost, užívám si dosytnosti. Jen se mi zdá, že ubíhá příliš rychle.

PAVEL STRNAD,
ředitel kulturního domu Na Střelnici, Králíky
Letošní zima není nijak výjimečná, zažili jsme horší. V údolí mezi Sněžníkem a Suchým vrchem nás jen tak něco nezaskočí. Navíc jako bývalý zemědělec (naštěstí pro mne a především pro celý resort zemědělství) vím, že únor bílý, pole sílí. Vždyť přece zima je krásná kulisa pro všechny ty vánoční koncerty, půlnoční mše a následnou plesovou sezonu, která je u nás letos rekordní – osm plesů a karneval!  Než se z toho vyspíme, je jaro. Už se těším na zahrádku (především tu restaurační).

LUDMILA MAREŠOVÁ KESSELGRUBEROVÁ,
středoškolská učitelka, Česká Třebová
Letošní zima? Jako reforma maturit v režii českého ministerstva školství. Chvíli tak a chvíli úplně jinak. Zima i ministři jsou ve změnách nepředvídatelní a taky nebezpeční, neberou ohledy na to, co způsobí. Jeden by rád přikázal – zrušit!  Bojím se ale, že snažší by to bylo v případě té zimy…

MARTIN VÍDENSKÝ
vlakvedoucí osobních vlaků, básník, Letohrad  
Tento způsob zimy zdá se mi poněkud vyčerpávající. Po mírném začátku nám paní Zima ukázala, že umí být i pěkně mrazivá a „štědrá“. Pracuji v dopravě a tak dobře vím, že zachování provozu v těchto podmínkách stojí hodně  sil a energie. Současně chápu, že děti měly ze sněhové nadílky radost. Já osobně se těším, až tato zima skončí, přijde jaro a (snad) i poněkud laskavější počasí.