Pro  místní i přespolní bude připraven den otevřených dveří, prohlídky zázemí kina budou organizovány od 13 do 14.30 a od 16.30 do 17.30 hodin. V Jablonném se odehraje historicky první promítání ve formátu 3D, od 15 hodin bude hlavně pro děti promítán animovaný snímek Happy Feet, od 18 hodin pak akční fantasy Hněv Titánů. Diváci se mohou těšit nejen na nový filmový zážitek, ale i bonusy, v neděli bude jablonské kino promítat za zvýhodněné vstupné a ke každé vstupence budou 3D brýle zdarma.
Jak Orlickému deníku řekl starosta města Miroslav Wágner, digitalizace kina město stála 2,7 milionu korun s tím, že část ještě postupně  splácí formou leasingu ze vstupného. Kinu do budoucna přeje neustálý zájem diváků. „Od září kino promítalo ve 2D. Navštívilo jej přes pět set lidí, a stále si drží poměrně slušný průměr v počtu diváků na jedno představení. Řekl bych, že na město naší velikosti je jeho návštěvnost výjimečná," podotkl starosta.
Nyní je kino  v Jablonném nad Orlicí vybaveno technologií plně srovnatelnou s moderními multiplexy. Rozšířila se nabídka promítaných titulů, kino promítá vícekrát dva tituly týdně (na rozdíl od některých měst v okolí, v nichž  ožije promítačka třikrát do měsíce).  „Pro digitální promítání jsme zvolili daleko širší profil hlavně z důvodu většího komfortu a k oslovení  návštěvníků z širšího okolí,"  uvedl Libor Kačírek z odboru kultury a cestovního ruchu na městském úřadu. Zda počet představení není příliš vysoký, prý ukáže čas.
K digitalizovaným kinům se nedávno přiřadily i Žamberk a Choceň, na Orlickoústecku už jsou „za vodou" i kina v České Třebové a v Lanškrouně.