Kromě herny tu našlo dost místa na pracovnu a právě ta byla maminkám i dalším zájemcům v pátek při dni otevřených dveří představena. V pátek centrum navštívil radní Pardubického kraje Miloslav Macela, který několika rodinám předal rodinné pasy.

„Díky novým prostorám jsme mohly rozšířit nabídku služeb, programovou nabídku i cílovou skupinu, pro kterou akce pořádáme. Snažíme se zaměřit i na starší občany, a to nejen z našeho města. Pořádáme třeba cvičení při bolestech zad, které je velice oblíbené. Zájem je takový, že ho asi zařadíme dvakrát měsíčně,“ uvedla za maminky Silvie Serbousková, předsedkyně sdružení JERMS, jež centrum provozuje, a dodala: „Můžeme teď pořádat programy i s hlídáním dětí pro maminky nebo angličtinu pro předškoláky a prvňáčky.“

Rodinné centrum vzniklo počátkem roku 2007, kdy pět maminek na mateřské založilo občanské sdružení JERMS, jež centrum provozuje. V současné době tvoří základnu centra patnáct maminek a Silvie Serbousková se domnívá, že mezi nimi už se „rýsují“ nástupkyně na provozování centra. Jeho chod je možný také díky podpoře sponzorů a města. V nabídce Jablíčka jsou každý týden pásma s písničkami, říkadly i tanečky, cvičení, mimiklub a další jednorázové akce.