Firma Iveco Bus z Vysokého Mýta dodala 370 autobusů Crossway do Senegalu v Africe. Vozy budou metropolitní oblasti Dakaru zajišťovat veřejnou dopravu. První vozy Crossway již dorazily do Dakaru a zbývající vozy budou dodány do února.

„Jsme potěšeni první zakázkou v Senegalu, která dokazuje naši schopnost nabízet mobilní řešení, která jsou dokonale přizpůsobena místním podmínkám. Jsme hrdí, že můžeme podpořit společnost Dakar Dem Dikk nejen našimi vozy Crossway, ale také přispět našimi školicími a podpůrnými službami k místnímu rozvoji dovedností a know-how, které jsou nezbytné pro zajištění vynikající úrovně servisu vozidel,“sdělil Gauthier Ricord, vedoucí obchodních operací společnosti Iveco Bus pro Afriku a Blízký východ.

Z firmy Iveco ve Vysokém Mýtě vyjel autobus s pořadovým číslem 60 000.
Z firmy Iveco ve Vysokém Mýtě vyjel autobus Crossway s pořadovým číslem 60 tisíc

Vysokomýtská společnost už vyrobila téměř 60 tisíc autobusů Crossway. "Dodané modely autobusů do Senegalu uspokojí svými vlastnostmi jak cestující, tak řidiče. Jsou vybaveny motorem o výkonu 310 koní, který je známý svou spolehlivostí a výkonem. Modely CROSSWAY nabízejí 55 míst k sezení, zatímco verze Low Entry nabídne 34 míst pro sedící a 72 míst pro stojící cestující," přiblížila vozy mluvčí společnosti Iveco Bus Katarína Němcová. Vozy jsou vybavené mimo jiné třídílnými předními nárazníky, rampami pro tělesně postižené a vzduchem odpruženými sedadly řidiče.

Kromě dodávky vozů jsou součástí zakázky také sady náhradních dílů, nářadí a poskytnutí dokumentace. "Výrobce bude rovněž poskytovat technické školení, asistenci a technickou podporu vozidel, pro zajištění jejich efektivity a výkonnosti," doplnila Němcová.

Jde o první dodávku autobusů z Vysokého Mýta do Senegalu a zřejmě ne poslední. Společnost chce totiž nadále přispívat k rozvoji veřejné dopravy na africkém kontinentu.

Mohlo by vás zajímat: Jak to parkuješ?! "Pravým" Slovanům policie zula botičky, ti z Litomyšle zmizeli

Zdroj: Deník/ Iveta Nádvorníková