Po jednatřicáté zpestřily víkend populární „Hry bez katastru“. Na hřišti v Dolních Boříkovicích zápolilo v sobotu v několika recesních disciplínách dvacet pětičlenných týmů z Orlickoústecka (osm), Svitavska (nejvíce: devět) a dalších oblastí. Nováčkem byla Třebeš, část Hradce Králové, nejdelší cestu vážily na Králicko Sedlčany ze středních Čech, dorazil také Jimramov ze Žďárska.

Piškoty na závěr

Pořadatelé nastražili pro jednotlivá družstva složená ze tří mužů a dvou žen osm soutěží vyžadujících šikovnost, pohotovost, rychlost i značnou dávku smyslu pro humor. To ostatně naznačovala svérázná pojmenování některých klání: „Suchej tam a mokrej ven“, Štafeta, lafeta, kanec, konec“, případně „Ulička sviní“.

Všechny týmy absolvovaly prvních pět disciplín, pak absolvovaly finále (o třech soutěžích). Tam se už „lámal chleba“, protože předposlední koulení pneumatikou z traktoru bylo dost náročné. A vrchol všeho? Závěrečné osmé klání jako tradiční „žranice“: ústy museli soutěžící vybrat piškoty z mouky. Vyhrála Sloupnice před Dolní Dobroučí a Mandlem. Dolní Dobrouč drží doslova neuvěřitelný rekord: je totiž účastníkem všech jednatřiceti her. „Sloupnice už vyhrála předloni, je rozhodnuto, že letní hry v příštím roce se uskuteční v Bučině, ta skončila čtvrtá. Úroveň byla vynikající zásluhou úžasného organizačního štábu. Ten nebyl početný, ale připravil všechno příkladně. Sejdeme se 9. února na zimních hrách v Jimramově,“ zhodnotil klání tradiční moderátor Tomáš Stejskal.