„Došlo bohužel k dezinterpretaci, že se bude propouštět. V rozhovoru jsem říkal, že bylo propouštění. Bohužel tato fáma poškozuje firmu AVX,“ upřesnil na dotaz Deníku Petr Klimpl. Informaci, že společnost propouští 150 zaměstnanců zveřejnila začátkem září ČTK. O dva týdny později přišel se stejnou zprávou i týdeník 5plus2.

Výrobce elektronických součástek, který aktuálně zaměstnává 950 lidí, letos skutečně propouštěl.

„Ve firmě AVX došlo k odchodu zaměstnanců do 31. srpna. Původně byl v měsíci květnu nahlášen vyšší počet, konečný ohlášený počet byl 126,“ vysvětluje Petr Klimpl. Řada ze zaměstnanců, kteří během prázdnin z AVX odešli, si našla práci sama. Část přišla do evidence úřadu práce.

Podle interních informací, která má Deník k dispozici, předala firma poslední výpovědi v červnu. Pracovní místa byla zrušena k 1. září. Jednalo se zhruba o stovku zaměstnanců. Důvodem snižování počtu zaměstnanců byl pokles poptávky po pasivních elektronických součástkách na světových trzích v prvním pololetí letošního roku, se kterým se společnost AVX musela vyrovnat. Aktuálně se největší lanškrounský zaměstnavatel zaměřuje na nové tržní příležitosti a další propouštění společnost realizovat nemusí.

Firma AVX Czech Republic je součástí AVX Corporation, která sídlí v Jižní Karolíně ve Spojených státech. Vlastníkem korporace je japonská společnost Kyocera Group. Lanškrounská pobočka je nejstarším závodem společnosti v Česku. Elektronické součástky, konkrétně kondenzátory vyvinuté a vyrobené v Lanškrouně, osazené ve vozítku Curiosity již osmým rokem brázdí povrch Marsu. A letos nově letěly lanškrounské speciály i na Měsíc v indickém kosmickém modulu Čandraján-2.

Vůz policie - ilustrační foto.
Policie prošetřuje znásilnění