Děti v Jablonném dostaly uprostřed prázdnin dárek. Od úterka jim slouží nové hřiště U Borku. Vyřádí se tu nejen ti malí, ale i ti starší. „Dá se tu hrát nohejbal, volejbal, rekreační tenis, streetball, hokejbal, budou tu branky na florbal a mohou sem i děti na kolech či koloběžkách,“ vyjmenoval využití nového asfaltového hřiště starosta Miroslav Wágner.

Hřiště se slavnostně otevíralo v úterý v podvečer, přestřižení pásky se ujali dva chlapci a jedna slečna a poté již mohly zhruba dvě desítky dětí na samotnou plochu, kde pro ně byl připraven sportovní program. A zchladit se v parném počasí mohli nejen pod improvizovanou sprchou v rohu hřiště, ale i v následné bitvě vodními bombami.

Nové hřiště přišlo radnici na necelé dva miliony korun. „To staré bylo zarostlé a zanedbané a tak předloni vznikla myšlenka hřiště zrekonstruovat,“ nastínil starosta s tím, že jeho podobu probírali i s místními maminkami. Volba nakonec padla na asfaltovou plochu, součástí hřiště pak je dřevěný přístřešek na ukládání vybavení. V zimě by tu pak mohl být i led. A jak starosta podotkl, otevřeno by mělo být neustále. „Uvidíme ale, jak se k tomu budou lidé chovat,“ dodal. V Jablonném je celkem šest dětských hřišť a deset sportovišť.