Jak Orlickému deníku řekl zástupce vedoucího Dopravního inspektorátu v Ústí nad Orlicí Rostislav Kočí, policisté rozhodně nebudou řidiče, kteří do zmíněných úseků vyrazí s auty na letních gumách a budou při svém „hříchu“ přistiženi, pardonovat.
Podle jeho slov byly v loňském roce ve zmíněných úsecích při kontrolách přistiženy desítky řidičů, kteří nařízení nedodrželi. „Už loni od prvního listopadu jsme bezpodmínečně vyžadovali respektování této značky, kontroly prováděli vedle nás také policisté z obvodních oddělení, a to jak namátkově, tak i při bezpečnostních akcích,“ uvedl Rostislav Kočí.

Sám pak jen zdůraznil nutnost „přezouvání“ aut na zimu. „Mám zkušenost, že zhruba čtvrtina řidičů spoléhá na to, že i zimu odjezdí na ´ostrých´ letních gumách. Bohužel, jejich nezodpovědnost se stává příčinou řady dopravních nehod,“ uzavřel dopravní policista.
Mementem všem, kdo ještě svá auta „nepřezuli“, nechť je úterní dopravní nehoda u Králík, při níž vyhasl lidský život. Jeden ze dvou vozů, které se zde dostaly do kolize, byl totiž na letních pneumatikách. A právě jeho řidič zaplatil daň nejvyšší.