Tentokrát hrají deskovou hru, něco na způsob člověče, nezlob se, jen s tím rozdílem, že figurka postoupí kupředu jen při správném zodpovězení otázky. Ty se týkají naší historie, ale i uměleckých slohů. Které z dětí nezná odpověď, může ji rychle nalistovat v encyklopediích pokrývajících stůl. Zároveň se tím učí pracovat s jejich rejstříky.
Jedenáctiletého Marka Ehrenbergera do muzejního kroužku přivedli kamarádi, když o něm mluvili hezky. „Říkali, že by do něj měl začít chodit, tak jsem začal. Líbí se mi tu, asi nejvíc mě zatím bavilo to, když jsme dostali pracovní list, museli běhat po muzeu a zjišťovat informace," říká Marek. „Mně tady baví všechno," svěřil se stejně starý Vít Falta a dodává: „Jsme tu dobrá parta. V příštím roce bych rád chodil do muzejního kroužku zas." Třináctiletá Denisa Hořínková chodí do muzejního kroužku už třetím rokem:  „Historie mě baví, líbila se mi náplň každého kroužku, zatím nejvíc asi výlet na hrad Lanšperk," dodala.
Kroužek Městského muzea v Ústí nad Orlicí je určen dětem od osmi do patnácti let. Nemusí to být zrovna zapálení historici, je pro mládež, která se chce dozvědět něco nového a zajímavého. Členové kroužku se během školního roku seznamují s historií města a okolí, ale také s vývojem uměleckých slohů nebo s pomocnými vědami historickými. Vytvářejí si tak hlubší vztah ke svému okolí, jeho památkám a jednou budou možná patřit mezi pravidelné návštěvníky nebo i spolupracovníky muzea.
Vedoucí kroužku Petra Zei- dlerová se snaží, aby náplň středečních odpolední byla pestrá a zároveň děti bavila.  Do konce roku plánuje i vycházky do okolí Ústí.   „Až bude teplejší počasí, chtěla bych se vydat po kapličkách na Andrlův chlum,  ukázali bychom si věci z původního vybavení v našem depozitáři, řekli si o jejich historii," dodala muzejnice.