Každá střední škola má své nej

Do letošního druhého ročníku tohoto projektu se jako hostitelé zapojily střední školy z Poličky, Vysokého Mýta, Chrudimi, Králík, Přelouče, Ústí nad Orlicí, Pardubic, Moravské Třebové, Svitav a Lanš-
krouna.
„Všude jsme se setkali s vřelým přijetím a každá škola měla to své nej. Někde byli nejakčnější, někde nejsledovanější, někde nejubrečenější, ale všude to byly velmi vydařené akce," nechala se slyšet Eva Hromádková.
Rok se sešel rokem, a tak se stejně jako loni předávaly v Rytířských sálech pardubického zámku ceny účastníkům TECHNOhrátek v nejrůznějších kategoriích.

V hlasování pomohli spolužáci i rodina

Ceny dostávali žáci například za své fotografie, které měly vazbu na TECHNOhrátky. Pro jednotlivé záběry pak mohli hlasovat třeba jejich spolužáci na sociální síti. Tuto cenu, kterou předával šéfredaktor Pardubického deníku Tomáš Dvořák, vyhrála Šárka Vomočilová ze Základní školy Na Lukách z Poličky.
Boj byl ale těsný. „Večer před koncem hlasování jsem se podívala na facebook a zjistila jsem, že těsně prohrávám. A tak jsem kromě přátel na facebooku poslala odkaz na fotografii i svým příbuzným," svěřila se výherkyně.
Nejen její snímek byl ovšem odměněn. Z několika desítek fotografií odborná porota vybrala ještě další dvě výherkyně. Kromě již oceněné Šárky Vomočilové, která se tentokrát umístila na druhé příčce, si pro ocenění přišla i Lucie Hutirová z třebařovské základní školy a pro pomyslnou zlatou medaili pak Aneta Šmídlová z Horní Čermné. (kd)

Ústečtí předvedli London

Na vyhlášení v Pardubicích nechyběla ani Střední škola uměleckoprůmyslová. Jeden z projektových dnů TECHNOhrátek se konal právě tam.
„V podstatě se jednalo o to, že se hodnotil a rekapituloval rok a půl trvající projekt na podporu technického vzdělávání v Pardubickém kraji. Projektu se zúčastnilo deset středních škol a učilišť," uvedla Jana Salabová z pedagogického sboru SŠUP.
Součástí vyhlášení byla rovněž soutěžní přehlídka výrobků jednotlivých škol. Ústeckou „umprumku" reprezentovala trojice studentek 3. ročníku oboru design oděvů – Štěpánka Krausová, Natálie Heligrová a Tereza Čermáková (na snímku). Jmenované trio se podílelo na realizaci návrhu úspěšné absolventky Kristýny Černé, která za něj obdržela první cenu na mezinárodní přehlídce Módna línia mladých v Prešově. „Protože Kristýna už odmaturovala, v Pardubicích s námi nebyla. Tři její mladší spolužačky spolu s kolegyní Lídou Skokanovou připravily prezentaci technické části oděvu, konstrukci střihu a technologický popis," doplnila Jana Salabová.
Ústeckou výpravu může těšit, že se z Pardubic nevracela s prázdnou. Na základě hlasování se kolekce London umístila na 3. místě.
(jp, rz)