K nadšeným hokejovým fanynkám patří i jednatřicetiletá Lucia z Ústí nad Orlicí. Pochází z východoslovenských Medzilaborců, v Čechách je dvanáct let, před pěti lety se u nás provdala. Hokej je podle jejích slov jediným sportem, u kterého fandí. „V české extralize samozřejmě Pardubicím, u světových šampionátů a olympiád u mě ovšem nastává problém. Samozřejmě fandím reprezentaci Slovenska. A není to vždycky jednoduché," svěřuje se sympatická mladá žena.
Jak dodává, zkusila chodit fandit i do hospůdek, ve kterých se u velkých televizních obrazovek k přenosům zápasů scházejí příznivci hokeje. Ale nakonec to prý nebylo to pravé. „Nešlo to, občas jsem totiž ze všech sil zařvala góóóól, ovšem v době, kdy všichni ostatní mlčeli. A zdaleka ne každý to dokázal pochopit, bylo to někdy docela nepříjemné," svěřuje se. Takže jí nakonec při šampionátech zbylo fandění doma. „Máme to zařízeno tak, že manžel s dcerkou odcházejí, protože se to prý se mnou ty dny, co trvá mistrovství, nedá vydržet," říká s úsměvem.
A jak vidí letošní šampionát? „Když budu mluvit o našich, tedy Slovácích, ze začátku nehráli nic moc. Ale nakonec dokázali, že hokej umí. Až do čtvrtka jsem věřila, že by mohli mít i na titul, ale pak postoupili dál i Češi. A my prostě s vámi hrát neumíme. Oba týmy se  dobře znají, vědí, kde má kdo slabiny. Když budou Češi chtít, tak slovenské hokejisty vypráší jako vždycky," prohlašuje Lucia.
Jak přiznává, čtvrteční výkon českého týmu ji překvapil. „Ani oni toho moc nehráli. Tak jsem si říkala, oni půjdou a bude klid. S kýmkoli, i s Ruskem, mohou Slováci vyhrát. S Čechy to ale bude těžké," říká a poukazuje přitom i na dosavadní statistiku vzájemných utkání obou týmů, která jednoznačně vyznívá pro Česko. „Máme z vás respekt asi jako vy z Rusů nebo Švédů. Z nás takový nemáte."
Úplným pesimistou ale Lucia není, když tvrdí: „Moc známých mi už řeklo, že Slováci prohrají. Už jen kvůli tomu budu doufat, že se třeba to prokletí zlomí."