"Je to tu! Pro letošní rok můžeme s hrdostí říct, že jsme konečně v cíli! Upřímně, na začátku jsme si tenhle projekt záchrany koupaliště představovali trochu jinak. Řekl bych snadněji a asi i rychlejší cestou. S tím, že se nám podaří udělat prostřední bazén v podstatě úplně nový, nikdo z nás nepočítal. Stejně tak s tím, kolik času a pro to budeme muset obětovat," řekl za partu dobrovolníků, jejíž výsledky práce můžete skoro den po dni sledovat zde, Lukáš Nový.

Jejich iniciativa měla velkou veřejnou podporu, a to včetně radnice v Brandýse.

close Koupaliště Brandýs nad Orlicí info Zdroj: Koupaliště Brandýs zoom_in Koupaliště Brandýs nad Orlicí

Koupaliště v Brandýse vzniklo v roce 1970, kdy ostatně zažilo i největší slávu. Před třemi lety však bylo kvůli unikající vodě zavřeno a začalo pustnout a chátrat. Na jeho záchranu se dala dohromady parta dobrovolníků pod jednoduchou značkou Koupaliště Brandýs a od jara tady víkend co víkend makala. Hlavně za své. Jeden z dobrovolníků má stavební techniku, ostatní své ruce. Když jim v květnu začaly docházet peníze na materiál, obrátili se s prosbou na veřejnost a vyhlásili sbírku - ZDE.
close Sbírka na koupališti Brandýs nad Orlicí info Zdroj: Koupaliště Brandýs zoom_in Sbírka na koupaliště Brandýs nad Orlicí

Vybralo se přes 200 tisíc korun. Přispět nejen na investiční práce, ale i na provozní náklady nebo dobrovolné vstupné můžete i nadále, například formou QR kódu.

Kompletní oprava celého koupaliště podle by Lukáše Nového vyšla přibližně na tři miliony korun. Letos před létem chtěli dát do kupy a zprovoznit alespoň základní část areálu.

Níže najdete odkazy na naše starší články o obnově koupaliště.