„Šnyt nezanikne, neboť s ním by zmizel oblíbený kompromis mezi ´dát si jednu´ a ´nedat si už nic´. Šnyt je aspoň něco víc než nic," správně předvídal Karel Čapek. Šnyt nezanikl ani nevymizeli hostinští, kteří umí korbel na jedno načepování naplnit tak akorát pivem a jemnou krémovou pěnou.

Osm zručných hostinských se zúčastnilo regionálního finále Akademie pivních znalců, kterou letos poprvé otevřely Pivovary Lobkowicz. Sítem testu a ověřením jejich dovedností do čtyř regionálních soutěží z 369 účastníků prošlo jen pár desítek z nich. Do ústeckého Šnytu postoupili dva domácí účastníci a další z Pardubic, Skutče, Poličky, Jezbořic a Radimi. Svoje umění čepování piva předvedli před porotou, která hodnotila kvalitu přípravy pivního skla, vlastní čepování, vzhled načepovaného piva a způsob servírování.

Z vítězství se radoval domácí Pavel Toman, spolu s ním do národního finále postoupila jeho kolegyně Veronika Štěpánová a Filip Veith z hospůdky v Jezbořicích. To se uskuteční 27. března v Pivovaru Protivín. „Jsem potěšený, beru to jako ocenění naší pivnice," radoval se majitel Šnytu Pavel Toman a ke svému postupu dodal: „Těším se moc, věřím si, vím, že se můžu srovnávat s kýmkoliv."

Obchodní sládek Bořivoj Bartoněk přidal i radu pro konzumenty piva. Dobré pivo podle něj dělá správně připravené sklo. Jasné ne říká mytí v saponátu. „Doporučuji všímat si, jestli na stěně sklenice neulpívají bublinky. Pokud ano, je to vesměs tím, že nebyla dobře připravená, nebyla čistá," vysvětluje.