Slaví patnáct let

„Hospoda letos desátého července oslaví patnácté výročí otevření. A já jsem strašně moc rád, že jsme obhájili loňské vítězství v anketě zrovna při tomto kulatém výročí,“ prohlásil Pavel Švestka poté, co zmíněný certifikát od vedoucího redaktora Orlického deníku převzal .

Jak sám přiznává, Pivnice U Skoby hraje zásadní roli v jeho životě. „Jsem tu v podstatě od začátku, za těch patnáct let jsem tu chyběl jen tři měsíce. Nejdřív jsem byl zaměstnancem, pak provozním, poslední léta pak už jako nájemce,“ prohlásil šestatřicetiletý hospodský (na snímku dole vpravo).


Hospoda samozřejmě žije především díky spokojeným zákazníkům. A těch na „Skobu“ přichází stále dost.

„Jsme pivnice, a tak je pro mne důležité, aby se u nás točilo dobré pivo. Dnes nabízíme pět druhů a milovníci piva si určitě mají z čeho vybírat. Snažíme se nabízet i specialitky. Přes léto grilujeme, pravidelně připravujeme křapáčové hody nebo papričky. Obecně jsem ale hlavně rád, že fungujeme, že se držíme. Konkurence je stále větší. Vyrojila se fůra heren a nonstopů, situace není jednoduchá. Je tu trochu přehospodováno, ale přitom opravdu normálních, klasických hospod ubývá. Ale stále máme velký okruh štamgastů, jejichž přízně si samozřejmě moc vážím. Stejně tak i všech ostatních hostů, ať už přijdou do pivnice, využijí náš příjemný salonek nebo terasu, která nabízí také velmi hezké prostředí,“ říká Pavel Švestka.

Aktivní „Skobáci“

Při ohlédnutí za patnácti lety existence Pivnice U Skoby stojí bezesporu za připomenutí řada aktivit, do nichž se její provozovatelé a příznivci pustili. „Skobáci“ pořádali pivní slavnosti, úspěšně se účastnili populárních Her bez katastru, týmy v barvách „Skoby“ hrály fotbalové i hokejové turnaje…

„Dnes ale nastupuje další mladší generace, takoví ti první ´Sko〜báci´ už mají přece jen o pár let víc. Ti mladší už mají trochu jiné zájmy, láká je něco jiného. My ale stále máme třeba bowlingové družstvo a pořádáme i tradiční karneval. Je pravda, že parta ´skalních Skobáků´ stále existuje,“ říká Pavel Švestka.

Kde se čte Deník


Orlický deník (dříve Orlické noviny) je k dispozici návštěvníkům Pivnice U Skoby každý den a jak Pavel Švestka podotýká, jde na dračku. Určitě i díky této skutečnosti mnoho „Skobáků“ o anketě „Hospůdka roku“ vědělo a pro svůj podnik hlasovalo. Pivnice je také od začátku soutěže Tip liga sběrným místem, do něhož naši čtenáři pravidelně přinášejí své tipovací kupony.

Na „Skobu“ přicházejí fandové sportu, ať už jsou sportovci aktivními či „pasívními“. Především kvůli nim se také začaly v prostorách pivnice sledovat některé důležité sportovní události na velkoplošné projekci. „Chápu, že kolektivní fandění při sledování mistrovství světa v hokeji nebo fotbale je nový fenomén, je to nový trend, a tak při významných sportovních podnicích velkou obrazovku instalujeme. Jako hospodský jsem ale stále odpůrce televizí v hospodách. Tady ji také nemáme.“

Aby lidé chodili

Nezbývá než popřát k patnáctým „narozeninám“ Pivnici U Skoby nejen vydařenou oslavu, ale hlavně stálou přízeň zákazníků. A aby zůstala „stále skvělým podnikem, který dělá hodně pro zákazníka a kam lidé rádi chodí,“ jak podotkl jeden ze „skalních Skobáků“ Oušťák Libor Macan.

Hlavní výhru vypijí vBystřeci

ORLICKÚSTECKO - V průběhu hlasování v anketě „Hospůdka roku 2007 Orlického deníku“ přišlo do naší redakce celkem 245 hlasovacích lístků. Hlasovací lístky ze všech sedmi kol hlasování pak byly zařazeny do slosování o hlavní cenu – celý sud piva Primátor.

Výhercem této atraktivní ceny se stal pětasedmdesátiletý Jan Křivohlávek z Bystřece, který dal svůj hlas místní Hospodě U Špičáků (ta v celkovém pořadí ankety skončila na 3. – 4. místě). V pátek si sud piva z redakce Orlického deníku také odvezl. „Pivo mám rád, když mi to vyjde, tak si rád ke Špičákům zajdu. Schází se tam dobrá společnost a s tou asi také tenhle sud vypijeme, “ prohlásil s úsměvem.

Jan Křivohlávek je dlouholetým čtenářem našich novin a anketa se mu líbila. „Je dobře, že lidé mají zájem hlasovat, že podpoří podnik, který mají rádi,“ dodal. U výhry se Jan Křivohlávek nechal vyfotit se svým vnukem, také Janem Křivohlávkem. I on mu v pátek udělal radost – přinesl totiž na vysvědčení samé „biče“, tedy jedničky. Blahopřejeme!