Kopec pod oblíbenou stezkou v oblacích na Dolní Moravě je o víkendu prázdný. Stejně jsou na tom ostatní sjezdovky v obci. Možnost užít si posledních zimních radovánek totiž mohou jen místní obyvatelé. Výrazně proto ubylo nejen běžkařů, ale také skialpinistů. Ti by se dali spočítat na prstech jedné ruce. S maximálním možným nasazením však o víkendu trénuje oddíl místních lyžařů, které nahoru dopraví čtyřkolka se sněžnými pásy.

Obdobná situace je i v dalších horských střediscích Pardubického kraje. Na kopcích v Čenkovicích je pusto a na běžeckých trasách v okolí Suchého vrchu jakbysmet.

Policejní hlídky i nadále hlídají cesty mezi okresy a plánují zavítat také do hor. Mluvčí policistů Pardubického kraje ale ujistila, že vše bude fungovat ve standardním režimu. Posilování hlídek prý krajská policie neplánuje. „Namátkové kontroly budou o víkendu určitě i na horách. Žádný cílený nálet ale dělat nebudeme,“ řekla Deníku mluvčí police Markéta Janovská.

Po celé České republice od začátku týdne platí zákaz cestování mimo okresy. Výjimkou jsou cesty do práce nebo k lékaři. Na procházku je možné vyrazit pouze v katastru obce. Zakázány jsou také návštěvy příbuzných.